Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Nejstarší kryptoměna o víkendu konsolidovala páteční strmý nárůst, když otevřela na 43 829 a uzavřela na 48 151, přičem páteční low bylo 43 311 a high 48 464. Víkendové obchodování se pak neslo na supportu 47 112, resp. jeho testování a doposud se nad touto hladinou bitcoin úspěšně drží.

Zá pátečním nárůstem, pokud jej lze vůbec nějak interpretovat, stojí krátkodobé vyjasnění situace nad čínskou real estate developerskou scénou, pozitivní data z USA a obecně růstový trend na pátečních amerických akciových cenách. Vzhledem k tomu, že v Číně byly (a stále jsou) prázdniny, obchodníci tedy zasahují do seance v menším počtu, je BTC převážně pod vlivem transatlantické seance.

Páteční uvolnění rizikového sentimentu a chuť investorů pustit se do rizikovějších tříd aktiv se tak kladně podepsala i na BTC.

Technická analýza

Z technického pohledu aktuálně BTC konsoliduje nad úrovní 47 112, když současně 50DMA leží na 200DMA a zdá se, že vytvoří tzv. „zlatý kříž“.

Na kratším framework (H1) se ovšem 50 H1 MA pomalu zplošťuje a konsolidace je výrazněji patrná. Je otázkou, jestli najde kryptoměna dostatečnou hybnost ve stínu US dluhového stropu a možných závažných dopadů na globální ekonomiku. Také znovuotevření čínského pevninského trhu může výrazně ovlivnit cenovou hladinu.

Support: 50 H1 MA/200 H1 MA. Rezistence 50 350.