Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Vitalik Buterin vyzval k úlevě průměrného malého držitele UST, který se nechal nalákat přísliby vysokého výnosu stabilních mincí od kryptoinfluencerů.

Spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin se domnívá, že sužovaný projekt Terra by měl v rámci každého navrhovaného plánu úhrad upřednostňovat malé hodlery. 

Jak se všeobecně uvádí, ekologický systém Terra utrpěl kolem 9. května smrtící spirálu, která vyústila v tankování LUNA na 100% a stáj TerraUSD (UST) ztrácející zavěšení amerického dolaru, jehož cena v době psaní článku byla 0,16 dolaru. 

Vzhledem k tomu, že se investoři z LUNA a UST potácejí ze značných ztrát, komunita nyní hledá způsoby, jak obnovit ekosystém a potenciálně nabídnout úlevu mnoha lidem, kteří se finančně spálili.

Jedním z takových komunitních návrhů – za předpokladu, že se zavěšení dolaru UST nakonec stabilizuje – je nejprve proplatit všechny počáteční vklady (nikoliv výnosy) malých držitelů UST, aby se „výrazně zlepšila obecná morálka a sentiment“ a aby se později přišlo na to, jak věřitele a větší investory roztřídit. Odhaduje se, že výplata bude stát mezi miliardou až 1,5 miliardami dolarů. 

Buterin v neděli vyjádřil podporu této myšlence prostřednictvím Twitteru a poznamenal, že pozornost by se měla zaměřit na menšího investora, který peníze potřebuje, než půjde o krok dál a navrhne, aby velrybí hodleři ztrátu vyrovnali:

„Koordinovaná sympatie a úleva pro průměrného drobného vlastníka UST, kterému vlivný člověk, osobní odpovědnost a SFYL pro bohaté řekl něco hloupého o „dvacetiprocentních úrokových sazbách u amerického dolaru.“

Spoluzakladatel Etherea sice po regulaci výslovně nevolal, ale zdůraznil, že za těchto okolností by se mohlo hodit případné krytí, jako je pojištění finančních vkladů. 

„Zajímavým, který s tím nesouvisí, je singapurské pracovní právo. Silnější regulace pro zaměstnance s nízkými výdělky a přístup, který si bohatší vymýšlí víc sami. Takové věci od IMO jsou dobrými hybridními vzorci,“ řekl.