Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Cardano (ADA) v průzkumu na Twitteru překonalo Bitcoin jako alternativní volbu k Ethereu. Průzkum zveřejnil tvůrce ETH, Vitalik Buterin. Buterin se v pátek zeptal svých 3,1 sledujících na Twitteru, jakou měnu, kromě Etherea, upřednostňují v 80% všech transakcí do roku 2035, přičemž volby byly USD, BTC, ADA a SOL.

Z více než 600 000 respondentů jich 42% uvedlo, že by preferovali, aby ADA byla v budoucnu dominantní měnou, a porazila BTC (38,4 %) , SOL (13,1 %)  a USD (6,5 %) .

ADA, nativní kryptoměna blockchainu Cardano, byla založena  Charlesem Hoskinsonem, spoluzakladatelem Etherea, a je stálým kandidátem v debatě „Ethereum killer“, která se snaží identifikovat konkurenční blockchainy, které mohou Bitcoin potenciálně sesadit. 

Podle CoinMarketCap cena ADA od průzkumu Buterina ze 14. ledna vzrostla o více než 13% aktuálně se obchoduje za 1,42 dolarů, čímž překonala Solanu a získala tak páté místo v top 10 kryptoměnách.

 Rally ADA přichází poté, co ztratila více než 50% své hodnoty od doby, kdy v září dosáhla historického maxima 3,10 dolarů, především v důsledku vysoce očekávaného upgradu společnosti Cardano Alonzo, kdy ADA patřila mezi top 3 kryptoměny podle tržní kapitalizace.