Publikováno: v sekci: Nezařazené.

Cardano Foundation se iniciuje i ve světe ekologie prostřednictvím úsilí o obnovu půdy pomocí Cardano. Aktualizace od Cardano nadace potvrzuje, že tato nová ekologická iniciativa nedávno dosáhla milníku- vysadila jeden milion stromů.

Cardano je připraveno podporovat více aktivit v oblasti sázení stromů a být ve vedení jako ekologický blockchainový projekt.

Cardano Foundation vysázelo milion stromů

Cardano podepsala dohodu s Veritree o její snaze k vysázení nových stromů a znovuzalesnění. Veritree je platforma starající se o obnovu klimatu, která využívá technologii blockchain k záznamu a sledování plantáží stromů pro klienty. 

Platforma provozuje „Cardano Forest“, kde mohou uživatelé darovat tokeny Cardano (ADA) výměnou za limitované edice tokenů TREE. Veritree pak zasadí jeden strom za každou vyměněnou ADA. Tyto tokeny TREE lze vyměnit za digitální umění NFT a digitální stromy. Výkonný ředitel Cardano Foundation, Frederik Gregaard, 9. ledna prohlásil, že Cardano Forest je 100% financován a že byl dosažen milník 1 milionu stromů. 

Cardano je také známé jako zelený blockchain díky své relativně nízké spotřebě energie. Na rozdíl od Bitcoinu, který využívá energeticky náročný mechanismus proof-of-work, který přilákal kritiku některých skeptiků, Cardano funguje na algoritmu proof-of-stake, o kterém se předpokládá, že je šetrnější k životnímu prostředí.