Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

V poslední aktualizaci sociální sítě Twitter, kterou zveřejnil vývojář Cardano a Tim Harrison, ředitel komunikace IOHK,ji sdílel, se zdá, že Cardano pracuje na návrhu na urychlení aktualizací své chytré smluvní platformy Plutus.

Tento CIP, nazvaný “CIP-35“, umožňuje jednodušší a kratší proces vytváření návrhů CIP na změnu Plutus Core nebo jeho rozhraní na účetní knihu. Cílem tohoto návrhu je konkrétnější a jasnější struktura aktualizací Plutus a knihoven.

Plutus je inteligentní smluvní platforma blockchainu Cardano, která umožňuje skriptování aplikací, které s blockchainem Cardano komunikují. Cardano je často kritizováno za „pomalý a stabilní“ přístup. Zakladatel společnosti Cardano, Charles Hoskinson vždy říkal, že „pomalý a stabilní“ přístup společnosti k vývoji se z dlouhodobého hlediska prokázal mnohem lépe. 

Když Hoskinson hovořil o úpravách sítě na podporu budoucího růstu, IOHK uvedlo, že každá změna bude pečlivě zvážena a hned co bude provedena, bude sledována, aby se posoudil její dopad na výkon. IOHK říká, že nebude provádět změny předčasně ani v míře, která by mohla ohrozit bezpečnost Cardana. 

Investoři, kteří preferují okamžité výsledky,  nemusí ocenit metodický přístup Cardana. Cena  ADA ze svých historických maxim 3,10 USD výrazně klesla. Aktuálně se ADA obchoduje za 1,20 USD.