Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Cardano se v první polovině roku 2021 projevilo jako dobrá sázka na krypto trhu. Od té doby ADA, token blockchainu, který si získal přezdívku „zabiják Etherea”, zaznamenal pokles hodnoty i zájmu. To by se však mohlo brzy změnit. Dle nejnovějších dat začíná růst zájem o Cardano.

Síť Cardano nedávno zaznamenala obrovský nárůst počtu menších obchodníků – na základě on-chain informací poskytnutých Glassnode se počet peněženek, které drží ADA po dobu 1 měsíce nebo méně, zvýšil o 186 %.

„Data uvádějí, že krátkodobí investoři drží 36 % nabídky kryptoměn. Tak silný nárůst krátkodobých držitelů by mohl souviset s trhem a fundamentálními podmínkami, ve kterých se Cardano aktuálně nachází,“ uvedl obchodník Arman Shirinyan.

Poukázal také na to, že po nedávném zvýšení sazeb Fedu o 50 bp velká část krypto trhu pocítila úlevu a zaznamenala krátkodobý růst, kdy některé kryptoměny vzrostly až o 40 %. Cardano také z odlehčení trhu těžilo a vzrostlo o 17 %, což dodalo naději dlouhodobým investorům.

Po nečekaném nárůstu následovala lavina, která způsobila, že krypto trh během pár minut klesl o více než 100 miliard dolarů. Cardano kleslo o více než 8 %, čímž v podstatě vynulovalo zisky z předchozího dne.

„Jen na začátku dubna zaznamenala síť Cardano 300 milionů dolarů v uzamčených prostředcích napříč různými decentralizovanými platformami a smart kontrakty,“ zdůraznil.

„Až bude vše aktivní, pravděpodobně cena ADA začne znovu růst, dokonce i na medvědím trhu,“ uzavír