Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Bitcoin dnešní ráno asijského času pokračoval ve klesání ceny a podle údajů CoinGecko se primární kryptoměna obchoduje v hodnotě 57 050 dolarů. Kryptoměna podle tržní kapitalizace včera zaznamenala krátký nárůst ceny a překročila hranici 59 000 dolarů. Nárůst ceny se bohužel neudržel. 

Cena druhé největší kryptoměny, Ethereum také klesla z 4 169 dolarů, což je o 15% méně než jeho maximum z 10. listopadu kdy se obchodovalo za 4 878 dolarů. Podle údajů správce digitálních aktiv CoinSheres zaznamenaly krypto investiční produkty minulý týden příliv. 

Obchodníky nedávná korekce na krypto trhu nezklamala. CoinShares uvedl, že minulý týden činil příliv do krypto investičních produktů 154 milionů dolarů. Cena BTC v minulém týdnu klesly o 12%.

Investiční produkty ETH minulý týden zaznamenaly příliv 14 milionů dolarů. Pokud jde o ceny Etherea, prolomení hranice zpět pod 3 850 dolarů, CoinShares varuje před větším poklesem ceny směrem k minimu ze září 2 650 dolarů. 

Cardano zaznamenalo první odliv ve výši 2,1 milionu dolarů. Podle CoinShares kryptoměna Solana zaznamenala příliv 8,5 milionu dolarů. Roční příliv Solany tak činí 173 milionů dolarů, v  porovnání se 102 miliony dolarů  a 106 miliony dolary pro Polkadot a Cardano.