Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost Twitter uvažuje o vydání dluhopisů za jednu miliardu dolarů. Současně společnost Twitter oznámila, že chce emitovat konvertibilní dluhopisy v hodnotě jedné miliardy dolarů.

Sociální síť Twitter je znovu na vzestupu. V letošním roce akcie společnosti Twitter posílily o více než 60 %. Společnost Twitter byla zařazena i do indexu S&P 500, který zachycuje výnos předních amerických firem. Společnost také oznámila, že se chystá emitovat konvertibilní dluhopisy v jejich celkové hodnotě jedné miliardy dolarů. Akcie sociální sítě Twitter tak opět nabraly na obrátkách a začaly se zvedat. Společnost Twitter část peněz hodlá použít na všeobecné firemní účely, tedy na větší investice nebo nákup jiných společností. Tržní hodnota společnosti Twitter nyní činí 29 miliard dolarů. Za rostoucím ziskem a aktivitou uživatelů stojí zejména nová strategie ředitele společnosti Jacka Dorseyho, který nyní zavedl live video a více osobně zaměřený obsah.

Jak je na tom konkurence

Pro srovnání, akcie Facebooku se zvedly ve stejném období pouze o 6 %. Společnost se navíc v současné době rozhodla vydat konvertibilní dluhopisy v celkové hodnotě jedné miliardy dolarů. Pokud bude po vydaných dluhopisech dostatečná poptávka, může pak následně emitovat dluhopisy v částce dalších 150 milionů a to je dost vysoké číslo. Akcie společnosti Twitter ale neporáží jen společnost Facebook a její cenné papíry. Akcie další konkurenční společnosti Snapchat ve stejném období dokonce poklesly o 10 %.

Emise Twitteru

Jde již v pořadí o druhou konvertibilní emisi společnosti Twitter. K první emisi došlo již v roce 2014. Držitelé těchto konvertibilních dluhopisů je mohou vyměnit za akcie společnosti. To jí v případě potíží sníží dluhové břemeno a současně jí to i posílí kapitál. Tím se ale akcie i rozředí. Proto akcie po oznámení této zprávy následně poklesly o 2,5 %. Následně byl ale zase pokles akcií zcela smazán. Nabídka je soustředěna na velké institucionální investory, jako jsou investiční fondy.

Sdílet