Publikováno: v sekci: Aktuality.

ČSOB kupuje Českomoravskou stavební spořitelnu a za 45 % podílu zaplatí více než 6 miliard korun. Stává se tak jejím 100% vlastníkem.

ČSOB se rozhodlo k zakoupení 45 % podílu v Českomoravské stavební spořitelně – ČMSS. Díky akvizici za 240 milionů eur, v přepočtu tedy více než 6 miliard korun tuto spořitelnu nyní zcela ovládne. ČSOB a německá stavební spořitelna Bausparkasse Schwäbisch Hall – BSH své uzavření dohody oznámily v tiskové zprávě. K transakci se vyjádřil generální ředitel skupiny KBC Group, která vlastní ČSOB, John Thijs. Podle něj je tato akvizice potvrzením jejich ambice na klíčových trzích i nadále růst. Jde o jedinečnou příležitost k posílení retailové značky v České republice.

ČSOB posiluje pozici

ČSOB tímto krokem významně posílí svoji pozici v roli největšího poskytovatele řešení financování bydlení v České republice. Dohodu ČSOB a BSH musí nyní ještě schválit antimonopolní úřad. Konečné uzavření by mělo nastat před koncem druhého čtvrtletí tohoto roku. Odchod BSH je uskutečněný z ČR po více než 25 letech. Z celkem pěti stavebních spořitelen fungujících na českém trhu je ČMSS jedinou institucí, která není součástí jedné finanční skupiny a současně i nadále zůstávala společným podnikem se společností mimo její strukturu. Podobný proces absolvovala před 13. lety Modrá pyramida, když se zařadila pod Komerční banku.

Skupina ČSOB

Vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB Petr Hutla, který je nyní odpovědný za ČMSS se k celé situaci vyjádřil tak, že skupina ČSOB je nyní největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v České republice. Tento 100% podíl v ČMSS tuto pozici ještě značně posílí. Současně potvrdil, že maskot Chytré lišky stavební spořitelně i nadále zůstane a rebranding se nechystá. Je to také součást dohody s odcházejícím německým akcionářem. Nebude se měnit ani název či logo Českomoravské stavební spořitelny. Zajímavostí je, že ČSSM ve svém logu používá 4 cihličky, stejně jako BSH.

Sdílet