Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Asi čtvrtina z 1 000 lidí, kteří se zůčastnili průzkumu uvedlo, že vlastní Bitcoin. 55% z nich,
prý začalo investovat až v letošním roce.

Výsledky vykazují velký nárůst, který kryptoměny tento rok zaregistrovaly. Investoři totiž vložili peníze peníze do těchto populárních aktiv, ale i vedlejších, jako třeba nefunční tokeny (NFT).

V průzkumu se uvádí, že pro investory je stále více obtížné Bitcoin ignorovat, jelikož jeho cena stále roste.

Bitcoin v roce 2021 díky nedávném výprodeji vyrostl o 70%, mezitímco hodnota některých jiných tokenů, třeba Ethereum, vyrostla pětinásobně.

80% dotázáných lidí z USA by prý vložili své peníze do těchto aktiv, kdyby existoval burzovně obchodovaný fond Bitcoin, tento produkt však regulační orgány ještě neschválily.

Průzkum, který provedla společnost Grayscale v polovině srpna, požádala o přeměnění fondu Grayscale Bitcoin Trust na fyzicky podporovaný ETF. Americké regulační systémy zatím však schválily pouze spuštění fondu Bitcoin, který je založený na futures.

Průzkum společnosti Grayscale uvádí, že se preference investorů při nákupu kryptoměn mění.
V roce 2020 bylo pro více než tři čtvrtiny příjemnější nakoupit nakoupit Bitcoin prostřednictvím burzy, 60% dotázaných nyní, preferuje obchodování přes kryptografické aplikace, jako eToro
a Coinbase. A pouze něco přes třetinu upřednostňuje burzu.

Investoři, podle správce digitálních aktiv, považují Bitcoin pořád více za uchovatele hodnoty, mnozí přemýšlí, že bude své investice držet.