Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Pokud bude adopce kryptoměn postupovat stejně jako doposud, do konce roku 2022 by mohlo být více než 1 miliarda uživatelů kryptoměn, z nichž více než polovina by vlastnilo BTC.

Přijímání kryptoměn masivně roste. Jak se krypto trh stále vyvíjí, přidává se stále více uživatelů a zvyšuje tak globální míru vlastnictví kryptoměn. Podle posledních zpráv od  serveru Crypto.com jsme na dobré cestě k dosažení 1 miliardy uživatelů kryptoměn do konce roku.

Zlomovým bodem se stal zákon o BTC v Salvadoru, kdy se společnosti a finanční instituce přidávaly do krypto trhu. To se promítlo do významného nárůstu počtu uživatelů kryptoměn. Podle údajů z Crypto.com bylo k 29. prosinci 2021 celosvětově 295 milionů uživatelů kryptoměn.

Minulý rok se počet uživatelů kryptoměn ztrojnásobil, ze 106 milionů v lednu 2021 na 295 milionů v prosinci 2021. Pokud udržíme stejné tempo v nárůstu i letos, jsme na cestě k dosažení 1 miliardy uživatelů do konce roku.

Rychlost růstu 15,2 %, které bylo zaznamenáno v srpnu, bylo v následujících měsících těžké zopakovat, meziměsíční tempo růstu v září a říjnu 2021 bylo 1,1 %.  I přes to si BTC nadále získávaly největší část krypto trhu – jak z hlediska tržní kapitalizace, tak počtu uživatelů.