Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Velké objemy transakcí Dogecoinu se za poslední den více než zdvojnásobily, a to v důsledku nárůstu ceny této kryptoměny inspirované memem, který podpořil generální ředitel Tesly Elon Musk koupí 9,2% podílu na Twitteru.

Informace z IntoTheBlock , které poprvé zaznamenala společnost Benzinga , vykazují, že velryby DOGE své finanční prostředky přesouvají do objemnějších transakcí s minimální hodnotou 100 000 dolarů, což se začátkem týdne více než zdvojnásobilo.

Celkem toto krypto aktivum inspirované memy za posledních 24 hodin zaznamenala 479 transakcí, přičemž jediná největší transakce byla za 269 milionů DOGE v hodnotě přes 39 milionů dolarů. Za posledních sedm dní bylo v síti Dogecoin přesunuto 1,87 miliardy dolarů.

Větší transakce přicházejí v době, kdy cena DOGE roste spolu s širším trhem s kryptoměnami. Údaje naznačují, že DOGE  za posledních 30 dní vzrostl o 36,8 % a za posledních 7 dní o více než 13 %. Jen za posledních 24 hodin se DOGE zvýšil o 5,8 % , především díky Elonu Muskovi, který převzal 9,2 % Twitteru.

Podle podání u americké Komise pro cenné papíry (SEC) Elon Musk aktuálně drží 9,2 % Twitteru, což z něj dělá největšího akcionáře ve společnosti s více než čtyřnásobkem 2,25 % zakladatele mikroblogovací platformy Jacka Dorseyho.

Musk je pravidelným uživatelem sociální sítě Twitter s více než 80 miliony fanoušky. Své sledující a jejich názory na Twitteru a jiných sociálních sítích zkoumal. Generální ředitel společnosti Tesla je také příznivcem dogecoinu, který spolupracoval s vývojáři na vylepšení kryptoměny.