Publikováno: v sekci: Aktuality.

Dogecoin (DOGE) se opět stává centrem pozornosti kryptografického trhu potom, co miliardář Elon Musk, generální ředitel Tesly a SpaceX – DOGE podporovatel – koupil za 44 miliard dolarů Twitter. Chvíli po oznámení vyskočila cena kryptoměny o skoro 35 %, což nadchlo nadšence i investory. 

Nejen, že jsou nadšení z toho, co se může stát DOGE. Silný růst altcoinu předpovídají i analytici trhu. Analytik Yashu Gola například analyzoval cenové grafy této kryptoměny a vývoj a domnívá se, že cena DOGE by v nadcházejících měsících mohla vyrůst o 50 až 190%.

Gola uvedl celkem 3 důvody, proč je optimistický ohledně DOGE: 

Podle analytika Dogecoin ukazuje na svých grafech od května 2021 vzorec „sestupného klínu“. Naznačuje to, že v nadcházejících měsících může dojít k obratu býka.

„Sestupná klín se objeví, když cenové trendy spadají do rozsahu definovaného dvěma konvergujícími a sestupnými trendovými liniemi. Jeho výskyt se shoduje s poklesem objemů obchodů To naznačuje, že se obchodní aktivita zpomalila kvůli zúžení cenového rozpětí.“

Podle Goly také prolomení klínu směrem nahoru společně s růstem objemu obchodů nastartuje býčí trend. Aplikace teorie na Dogecoin značí, že kryptoměna by se mohla vyšplhat až na 0,40 dolaru. Jen v případě, že k prolomení dojde v blízkosti 0,14 dolaru. 

V nejhorším případě by mohlo prolomení klínu způsobit, že cena DOGE stoupne o něco více než o 50 % na 0,21 dolaru.

 Druhý aspekt, který může cenu DOGE zvýhodnit, je koupě Twitteru Muskem. Musk už dříve představil řadu návrhů na Twitter Blue, službu předplatného platformy. 

„Cena Dogecoinu reagovala optimisticky na možnost Muska integrovat DOGE jako jeden z oficiálních způsobů platby za předplatné služby Twitteru na základě jeho nedávných doporučení představenstvu společnosti.“

Na konec i třetí důvod zvýšení souvisí s oznámením Muskovi akvizice. To však přímo souvisí s tím jsou náladu mají investoři. Lépe řečeno, zvýšení institucionálního a retailového zájmu.

„Například internetové dotazy na klíčové slovo „buy dogecoin“ vzrostly 25. dubna o 392 % podle Google Trends. Mezitím objem transakcí DOGE v hodnotě více než 100 000 dolarů dosáhl ve stejný den 2,59 miliardy dolarů.“

Mimo jiné, kryptoslužba CryptoWallet.com také informace potvrdila:

„Online zájem o nákup dogecoinu vyletěl během jednoho dne na téměř čtyřnásobek průměrného objemu, protože Musk získal plné vlastnictví Twitteru.“