Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Oblíbení příznivci dogecoinu (DOGE) jsou pro další použití případů pro tuto memovou minci. To se odrazilo i v nedávné výměně názorů mezi Billym Markusem a Elonem Muskem.

Billy Markus, spoluzakladatel Dogecoinu v nedávném tweetu naznačil tři klíčové prvky, které memové minci přinesou větší užitek. Patří mezi ně podniky, které dostávají platby DOGE, používání DOGE jako sklápěcí měny a vytvoření mostu dogecoin/ethereum.

První prvek by znamenal větší využití dogecoinu jako měny, druhý by byl zábavný a třetí by umožňoval používat DOGE na Web 3 platformách.

„VEŠKERÉ SNAHY O POUŽÍVÁNÍ DOGE, PŘIJÍMÁNÍ DOGE, ZÁBAVU S DOGE A VYTVÁŘENÍ TECHNOLOGIÍ, KTERÉ BY TĚMTO ČINNOSTEM POMÁHALY, JSOU IMO ZÁSLUŽNÉ. V KRYPTOMĚNÁCH EXISTUJE NEKONEČNĚ MNOHO SPEKULATIVNÍCH NÁSTROJŮ, ALE JÁ BYCH DAL PŘEDNOST TOMU, ABY DOGE BYLO UŽITEČNÉ I MIMO POUHOU SPEKULACI!” – uvedl Markus.

Rychlou podporu dostal od Elona Muska, generálního ředitele Tesly, ale pouze v omezené míře. Musk souhlasil, že první dva prvky jsou důležité, ale dogecoin integraci s platformami Web 3 nepotřebuje.

Markus v reakci na to upřesnil, že Web 3 považuje za „hřiště pro vývojáře“ a ne za další iteraci internetu, za kterou je všeobecně pokládán.

„MYSLÍM, ŽE JE TO SPÍŠE JEN ‘PŘIHLÁŠENÍ K NĚKTERÝM VĚCEM POMOCÍ KRYPTOPENĚŽENKY + SLEDOVÁNÍ VIRTUÁLNÍHO ZBOŽÍ”.

Interakce získává stále větší pozornost, hlavně proto, že Musk nakonec získal za vážných 44 miliard dolarů giganta sociálních médií Twitter.

Hodně se spekuluje o tom, jakou roli by mohl dogecoin nastartovat po Muskově akvizici Twitteru. Mezi další integrace, o nichž se mluví, získává na Twitteru obrovskou pozornost integrace tipu pro dogecoiny.

Musk už byl průkopníkem přijetí DOGE. Tesla začlenila DOGE platby do svého obchodu se zbožím. Podobně vývojáři dogecoinu pracují na využití mimozemské internetové služby Starlink společnosti SpaceX, chtějí tak dogecoinové transakce umožnit i na vzdálených místech.