Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Ethereum Foundation v nedávném oznámení uvedla, že podporuje projekt od společnosti Spruce pro decentralizované ověření identity. Spruce věří, že jejich přihlašovací systém může nabídnout decentralizovanou alternativu k používání osobních údajů v online světě.

Společnosti Ethereum Foundation (EF) a Ethereum Name Service (ENS) v nedávném oznámení uvedly, že podporují systém pro bezpečné přihlášení pomocí Ethereum od společnosti Spruce. Firma Spruce byla vybrána poté, co nadacím EF a ENS předložily žádost o návrhy, které povzbudily vývojáře softwarové společnosti. Oznámení hovoří o tom, že cíl společnosti Spruce je poskytnout uživatelům kontrolu nad svými online identitami a nabídnout alternativu k předávání osobních údajů po internetu.

Společnost Spruce uvádí, že ekosystém Ethereum má již miliony aktivních uživatelů kteří svými klíči podepisují finanční transakce, správu komunity a další. Firma plánuje úzce spolupracovat s nadací Ethereum Foundation.

Tým Spruce uvádí: „Zabezpečení těchto peněženek bylo prokázáno v miliardách dolarů. Díky standardizaci tohoto pracovního postupu budou miliony uživatelů etherea moci používat digitální identitu, kterou plně ovládají, pro bezproblémový přístup na web.“

V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 3 666 USD.