Publikováno: v sekci: Aktuality.

Obchodování s jednotlivými měnami je obvykle více než mravenčí práce. Kurzy se většinou nehýbou tak výrazně, takže pokud chceme vydělat, je třeba pozorně je neustále sledovat a ve správnou chvíli nakoupit velký objem, aby se dalo hodně vydělat. Značný a snadný výdělek ovšem koncem prvního březnového týdne nabídl měnový pár euro/dolar.

Měny nejsou investicí pro ty, kteří mají k dispozici jen malý objem finančních prostředků. Bývá třeba dát do obchodu hodně peněz, abychom získali dost, s málem peněz se to příliš nevyplatí. Leda že by se stalo něco podobného jako před lety při americké finanční krizi a hypoteční bublině, kdy dolar klesal ze dne na den o obrovské částky. Běžně to ale takové veletoče nejsou. Nyní ovšem dolar celkem výrazně ztratil. Oproti euru přišel o více než půl procenta, takže se vyplatí zaměřit se na tento měnový pár.

Dolar oslabil i proti koruně

Euro není jedinou měnou, která ve svém páru předstihla dolar. Ten na konci prvního březnového týdne oslabil o nezanedbatelných 0,38 procenta i vůči české koruně. A nutno říci, že koruně se v pátek odpoledne celkově dařilo. Libra oproti ní oslabila o 0,19 procenta, rubl ztratil 0,12 procenta. Euro oproti české koruně ztratilo „jen“ 0,01 procenta a frank 0,02 procenta. Jednou z mála měn, které korunu poslaly dolů a vzrostly, byl polský zlotý, který posílil o 0,28 procenta.

Rubl zmírnil pád

Zajímavé je také podívat se, jak moc se změnily kurzy měn během několika hodin ke konci týdne. Například rubl zmírnil svůj strmý pád, který vůči koruně dosahoval také bezmála půl procenta (konkrétně oslaboval o 0,43 procenta), na již zmiňovaných 0,12 procenta. Podstatné také je, že euro vůči dolaru toho dne dopoledne posilovalo o pouhých 0,04 procenta – a odpoledne už to bylo více než půl procenta.

Sdílet