Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Generální ředitel platformy pro půjčování kryptoměn Celsius Alex Mashinky uvedl, že věří, že cena přední kryptoměny Bitcoinu letos překoná své dosavadní historické maximum, stejně tak i druhá největší kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace, Ethereum.

Během rozhovoru pro Cointelegraph během summitu Paris Blockchain Week se Alex Mashinky zabýval několika tématy ohledně kryptoměnového prostoru a předpověděl nová maxima pro dvě největší kryptoměny.

Mashinky prohlásil, že BTC začátkem tohoto roku zaznamenal silnou podporu kolem hranice 33 000 dolarů a také že nahromadění bitcoinových rezerv Terra pro její decentralizovaný stablecoin UST sehrálo roli při podpoře ceny kryptoměny.

V rozhovoru se Mashinky dále vyjádřil k řadě různých témat, včetně makroekonomických faktorů, institucionálního přijetí digitálních aktiv a debaty o centralizaci a decentralizaci.

V loňském roce Mashinky předpověděl, že cena bitcoinu vzroste na 160 000 dolarů, než svou předpověď do konce letošního roku snížil na 140 000 dolarů. Pokud jde o Ethereum, Mashinky řekl, že dosáhne 6 000 dolarů.