Publikováno: v sekci: Recenze brokerů.

Na trhu působí nespočet menších či větších brokerských firem a každá je v něčem odlišná. Řada jich funguje už desítky let a mají tisíce spokojených klientů. Mezi špičku patří i brokerský dům Globtrex.com, který se nyní nově objevuje také v České republice.

Historie Globtrexu.com je bohatá a sahá do období přelomu tisíciletí, kdy hlavní náplní bylo poskytovat zprávy a analýzy z kapitálových trhů a burz. Dalším krokem bylo založení regulérní brokerské společnosti. U jejího vzniku stála skupinu obchodníků, investorů a expertů přes technologie, kteří dali dohromady své dovednosti a znalosti z oblasti finančního trhu. Nyní Globtrex.com začíná expandovat na další trhy a lze s ním obchodovat i v rámci České republiky.

 

Dobrý vstup

I když je Globtrex.com mezi konkurencí poměrně mladý, dává mu to řadu výhod. V první řadě se mohl poučit z chyb, které dělají jiní brokeři a vyvarovat se jich. Nabízí obchodníkům ty nejmodernější technologie, profesionální funkce a možnosti, které každému umožní být neustále „online“, tedy mít své obchody stále pod kontrolou. K tomu využívá zejména světově uznávané a oceňované obchodní platformy – zaprvé jde o Meta Trader 4, který funguje na všech typech počítačů. Stejně tak lze ale obchodovat přes sociální platformu Sirix Web Trader, která nabízí nejen všechny představitelné plnohodnotné funkce, ale navíc obchodníkům umožňuje i nahlížet do investic jiných lidí, inspirovat se úspěšnějšími a radí tak i, jak se vyvarovat chyb. Moderní obchodník 21. století navíc ocení i další dvě platformy, díky kterým může být ve střehu kdykoliv a kdekoliv, a to díky svému chytrému telefonu či tabletu – Globtrex.com jako samozřejmost nabízí Mobile Trader a Tablet Trader.

Mnoho produktů, kvalitní kurzy

Přes Globtrex.com lze obchodovat se všemi myslitelnými produkty a můžete přes jeho platformy vstupovat na řadu trhů a burz z celého světa. Nejvyužívanějšími produkty jsou akcie, forex a komodity, ale jsou tu samozřejmě k dispozici též obchody s indexy a smlouvami CFD. Ale může se stát, že ne každý je expertem či velké procento tvoří začínající investoři, kteří chtějí zhodnotit své peníze.

Také na to Globtrex.com myslí. Nabízí proto svým klientům velké množství různých vzdělávacích kurzů, e-booků či profesionálně zpracovaných videonávodů, kde jim názorně vysvětlí a ukáže, jak na to. Na výběr je tu třeba všeobecný základní kurz pro úplné nováčky, kteří ještě nikdy přes žádného brokera neinvestovali. Stejně tak Globtrex.com nabízí plno návodů a tipů zkušeným obchodníkům, kteří tak díky nim mohou začít investovat efektivněji a chytřeji. Poradí se správnou strategií, zavede vás do světa ECN, vysvětlí vám, jak funguje psychologie obchodníků a jak se chovají, případně nemají chovat, aby nepřišli o vložené peníze. A samozřejmostí jsou tu také návody na práci s používanými platformami, abyste se v nich co nejrychleji zorientovali.

Jak je to s účty

Globtrex.com nabízí hned několik typů účtů a vychází vstříc všem svým klientům – těm nejnáročnějším, začátečníkům i těm, kteří si nového brokera chtějí jen „oťukat“ a nezávazně zjistit, jak to tu funguje. Mimo reálných účtů je možné si založit demo účet a podrobně se podívat na všechny funkce. A když se rozhodnete zůstat, můžete si založit buď mikro účet, standardní účet nebo VIP účet, který nabízí nejvíce funkcí a je určený pro zkušené profesionály s velkým kapitálem.

Skvělý způsob, jak vydělat

Co tedy o Globtrex.com napsat závěrem? Prozatím je profiluje jako „ostřílený profesionál“ po vech stránkách. Vyznačuje se nebývalou vstřícností ke klientům a ochotnou zákaznickou podporou. Zakládá si na tom, že je tu pro své klienty a dělá vše pro jejich naprostou spokojenost. Vše, co nabízí, je ověřené, plně funkční a přitom jednoduché na ovládání. Možná i proto broker neustále úspěšně proniká do dalších a dalších zemí a pokrývá čím dál více trhů. Tím, že začal působit i v Česku a nabízí české pracovní prostředí, získal na ještě větší zajímavosti. Takže jestli hledáte ideálního brokera, přes kterého začít obchodovat a nespálit se, tak můžeme Globtrex.com vřele doporučit.

 

Sdílet