Publikováno: v sekci: Aktuality.

Luxusní módní dům Gucci oznámil, že začne přijímat platby v BTC ve vybraných kamenných obchodech. Zavedení funkce je pilotní projekt, který začíná v pěti amerických lokalitách s plány rozšířit ji na všechny obchody v USA přímo vlastněné společností. Zatím není jasné, zda Gucci automaticky převede platby přijaté v kryptoměnách na fiat měnu, jako je americký dolar.

Podle zprávy Vogue Business Gucci spouští pilotní test, který má otestovat přijetí bitcoinů v pěti amerických obchodech luxusního módního domu s plány tuto funkci rozšířit do všech nefranšízových severoamerických obchodů.

První obchody Gucci, které budou přijímat BTC, se nachází na Wooster Street v New Yorku, Rodeo Drive v Los Angeles, Miami Design District, Phipps Plaza v Atlantě a The Shops at Crystals v Las Vegas.

„Gucci se vždy snaží začlenit nové technologie, když mohou našim zákazníkům poskytnout lepší zážitek,“ řekl údajně Marco Bizzarri, prezident a generální ředitel Gucci. „Nyní, když jsme schopni integrovat kryptoměny do našeho platebního systému, je to přirozený vývoj pro ty zákazníky, kteří by chtěli mít tuto možnost k dispozici.”

Zákazníci budou moci platit v BTC a pár dalšími kryptoměnami. Obchod odešle QR kód na e-mail zákazníka, který zákazníkům umožní interakci s peněženkou podle jejich výběru.

Proces Gucci využije nezveřejněného poskytovatele služeb ke shromažďování cenových hodnot bitcoinů z více kryptoměnových burz v reálném čase ve snaze určit nejpřesnější částku BTC, kterou bude účtovat zákazníkovi.

Když zákazník produkt vrátí, společnost mu částku vrátí zpět kryptoměnou použitou v době nákupu.