Publikováno: v sekci: Aktuality.

Hodnota společnosti se propadá, akcie klesly o více než 6 % a hlavní účetní Tesly dokonce rezignoval.

Akcie amerického výrobce známých elektromobilů Tesla klesly prudce dolů. Investory totiž značně znepokojila zpráva právě o rezignaci hlavního účetního Davea Mortona. Tato zpráva o jeho rezignaci navíc přišla vzápětí, kdy zakladatel a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk přimo v internetovém pořadu kouřil směs, která údajně obsahovala marihuanu. Lelon Musk si totiž v pořadu s komikem Joem Roganem notně potáhl z jointu, který podle Rogana obsahoval nejen směs tabáku, ale i marihuany. Pořad se natáčel v Kalifornii, kde je užívání marihuany pro rekreační účely legální od začátku ledna.

Akcie společnosti Tesla

Akcie společnosti Tesla na burze dokonce ztrácely až 9 %. Dave Morton se dokonce rozhodl rezignovat a učinil tak jen měsíc po svém nástupu do funkce. Podle společnosti Tesla tento krok učinil také k velkému zájmu veřejnosti, který společnost Tesla v poslední době přitahuje. Někteří analytici automobilku Tesla opětovně také ke změnám právě ve struktuře vedení podniku. Vyzvali k vytvoření funkce spoluředitele nebo provozního šéfa. Tak se vyjádřil analytik James Albertine z makléřské společnosti Consumer Edge. Analytik Frank Schwope z banky NORD/LB dodal, že mnoho lidí pochybuje o tom, zda je Elon Musk i nadále pro Teslu tím nejlepším generálním ředitelem, jakým býval kdysi.

Muskův tweet

Této situaci také předcházel Muskův tweet, kde uvedl, že má k dispozici peníze pro výkup akcionářů Tesly. Tím zřejmě otevřel pomyslnou Pandořinu skříňku dalších možných problémů. Do společnosti Tesladokonce přilákal vyšetřovatele z amerického ministerstva spravedlnosti. Šéf Tesly, podnikatel Elon Musk se tak přesvědčil, že sociální sítě umí i uškodit. Zakladatel a generální ředitel firmy se dostal do hledáčku burzovních regulátorů a Ministerstvo spravedlnosti je další rána. Překvapivé oznámení na sociální síti bylo příčinou toho, že cena akcií Tesly vzrostla o více než desetinu.

Ministerstvo spravedlnosti

Mohlo jít o záměrnou manipulaci s hodnotou této veřejně obchodované společnosti. Elon Musk své plány ohledně vlastnictví Tesly uvedl hned v několika tweetech. Osudná tweet zní: „Zvažuji, že Teslu převezmu do vlastních rukou za 420 dolarů za akcii. Financování zajištěno.“ O 3 týdny později Elon Musk oznámil, že stahovat akcie z trhu nebude a cena akcií ihned klesla.

 

Sdílet