Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

 

Podle nedávné zprávy firmy TripleA, počet uživatelů kryptoměn překonal 280 milionů po celém světě. První místo získala Indie.

Uvedená data ukazují, že Indie má aktuálně přes 100 milionů uživatelů digitálních mincí, to odpovídá 7,3% celkové populaci země.

Na druhém místě se umístily Spojené státy s 27,4 miliony uživatelů, následuje Rusko s 17,3 miliony a čtvrté místo získala Nigérie se 13 miliony uživatelů. Na pátém místě se umístila Brazílie s 10,3 miliony uživatelů.

Počet uživatelů kryptoměn z USA, VB a Ruska dělá přibližně 48,2 milionu, v porovnání s Indií je to stále dvakrát méně.

Přibývají také podniky, které přijímají kryptoměny jako způsob platby. Mezi podniky, které nyní přijímají platby v kryptoměnách, patří například Burger King.

Celosvětové přijímání kryptoměn se rozšířilo v letošním roce a to z důvodu zvýšených investic institucí. To vedlo ke zvýšení zájmu o digitální měny.

Dopad pandemie COVID-19 na ekonomiku přiměl mnoho lidí k přijetí digitálních měn, které mohou být považovány za určitý typ jištění.

Za posledních pár měsíců zaznamenala Indie pozitivní změny v používání digitálních měn a menší města se stávají centry pro indické investory do kryptoměn.

Informace z krypto burz ukazují, že investoři z menších měst v indii stále více investují do digitálních měn. Mezi investory do kryptoměn patří i mladí lidé a teenageři.