Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Správce digitálních aktiv CoinShares tvrdí, že institucionální investoři zaplavují nově vytvořené kryptoinvestiční produkty vrstvy

Zatímco Bitcoin (BTC) se těšil z přílivu více než 20 milionů dolarů a Ethereum (ETH) přerušilo devítitýdenní trend odlivu, instituce se také hrnuly do nově vytvořených investičních produktů do altcoinů pro Terra (LUNA), Tezos (XTZ) a Cosmos (ATOM).

Největší kryptografie podle tržního stropu, Bitcoin, si minulý týden udržel největší podíl na přílivu, dosáhl 25 milionů dolarů a podle CoinShares omezil čtyřtýdenní sérii přílivů.

Po devíti týdnech odlivu měla přední chytrá smluvní platforma a druhé největší krypto podle tržního stropu Ethereum minulý týden druhé největší množství institucionálních přílivů.

Ethereum konečně prolomilo své devítitýdenní kouzlo odlivu, minulý týden dosáhly přílivy celkem 21 milionů amerických dolarů.”

Investiční produkty obsahující více digitálních aktiv, známé také jako multi-asset digitální investiční produkty, obdržely minulý týden příliv téměř 20 milionů dolarů.

 Solana (SOL) a XRP také obdržely mnohamilionový příliv od institucionálních investorů.

 „Solana a [XRP] zaznamenaly příliv v celkové výši 3,1 milionu a 2 miliony amerických dolarů.”

Podle společnosti CoinShares je v současné době nepatrný rozdíl v přílivu v závislosti na zeměpisné poloze. 

„Existují určité regionální rozdíly, kdy odliv v Americe činí 5,5 milionu USD a příliv do evropských investičních produktů 80,7 milionu USD.”