BTC má za sebou další den zvýšené volatility, kdy se nejdříve obchodoval nad 45 000 dolary, aby po zveřejnění výsledků vývoje lednové inflace ve Spojených státech klesl o 1 800 dolarů a poté se opět odrazil nad 45 000 dolarů. Aktuálně se obchoduje za 43 000 dolarů.
Cenu BTC do jisté míry ovlivnil i nedávná zpráva týkající se indexu spotřebitelských cen ve Spojených státech, která nejspíše bude mít velký vliv na další kroky FEDu.
Její představitelé se mylně domnívali, že lednová čísla týkající se inflace budou lepší, než ty prosincové. Inflace v USA v lednu stoupla o 0,6 %, čímž se meziroční inflaci dostala na neuvěřitelných 7.5 %. Inflace v USA tak dosáhla největší hodnoty od roku 1982.
Zprávy ohledně rostoucí inflace mohou bitcoinu jak pomoci, tak i uškodit. Pomoci mu mohou v případě, že obchodníci budou na Bitcoin nahlížet jako na zajišťující aktivum proti inflaci. Bitcoinů vzniká stále méně a často se ztrácejí, to znamená, že jsou mnohem vzácnější.
Uškodit bitcoinu může z důvodu, že mnoho obchodníků BTC vnímá jako rizikový typ investičního aktiva. To je do jisté míry pochopitelné, jelikož přijetí BTC není zatím tak výrazná, jako je například přijetí zlata. V případě, že se objeví negativní zprávy, je bitcoin náchylnější a investoři, kteří do něj jindy investují, ho prodávají.
Rostoucí inflace ve Spojených státě bude Americkou centrální banku FED motivovat ke zvýšení úrokových sazeb, což není pro akciové trhy dobrá zpráva.