Publikováno: v sekci: Aktuality.

Raoul Pal, bývalý manažer fondu Goldman Sachs aktualizoval důležitý graf srovnávající adopci kryptoměn s adopcí internetu. Graf, který sdílí na svém twitterovém účtu znázorňuje tempo, jakým technologie dosáhly určeného počtu uživatelů za stejnou dobu.

Graf pro adopci internetu začíná v roce 1992, zatímco graf adopce kryptoměn začíná v roce 2016, kdy fungoval Bitcoin i Ethereum. Obě kryptoměny v té době měly okolo 5 milionů uživatel.

Graf znázorňuje, že kryptoměně trvalo jen 6 let, než se zvýšila míra jejího přijetí a než si získala podporu 295 milionů uživatelů. Ve stejném období internet zaznamenal pouze méně než polovinu tohoto růstu, který v roce 1998 činil 119 milionů.

Raoul Pal tvrdil, že kryptoměny v tomto období zaznamenaly 137% růst, zatímco internet zaznamenal 76% růst. Minulý rok byl pro přijetí digitálních aktiv zlomový, nejspíše podpořený také koronavirovou pandemií, zvýšenou poptávkou po digitálních platbách a nekonvenčními formami investic.

Pal sdělil: ,,Rok 2021 byl rokem zrychlujícího se růstu a efekt Reedova zákona sítí postavených na sítích vytvářejících ještě větší exponencialitu je jasný (…). Jak vždy říkám, toto je nejrychlejší přijetí technologie, jakou kdy svět viděl…”

Mimo jiné Pal předpokládal 1,2 miliardy uživatelů kryptoměn do konce roku 2025, pokud bude sektor následovat zpomalení růstu internetu.

Raoul Pal navrhl vzorec pro předpovídání dopadu zvýšené adopce na cenu kryptoměn. Vynásobením denních objemů transakcí počtem aktivních uživatelů je možné získat odhad budoucího cenového výkonu.

V době psaní tohoto článku se BTC obchoduje za 39 035 dolarů.