Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Rozvíjením charakterových rysů dosáhnete úspěšnosti v jakékoliv činnosti. Charakterové rysy nelze rozvinout okamžitě. Vlastnosti musíte neustále trénovat, abyste je posílili. Správné obchodní návyky a disciplínu získáte postupně. Pokud se chcete stát úspěšným traderem, nebude jednoduché návyky vybudovat.

Klíčové principy, jak se stát úspěšným obchodníkem

– Nejdůležitější je přijmout zodpovědnost. Vaše výsledky ať už jsou jakékoliv, jsou vždy výsledkem vaší práce. Pokud děláte chyby, bude to důvod proč se vám nedaří. Ale ze svých chyb se musíte učit a snaha o zlepšení je převážně o sebepoznávání.

Trading by měl být váš byznys, musíte mít cíle, které odpovídají tomu co chcete dokázat.

– Když vstupujete do obchodu, musíte mít předem stanovené, kdy z něj vystoupíte kvůli zachování kapitálu. Bez tohoto určeného bodu nejste profesionály a na dlouhodobý úspěch máte jen malou šanci.

– Váš systém musí zvládat koncepci velikosti pozice. Jaký objem kontraktů obchodovat při každém obchodu.

– Jelikož tradingové výsledky jsou výsledkem vašich činů, musíte neustále pracovat sami na sobě.

 

Nejdůležitější vlastností

VYTRVALOST – Pokud nebudete v oblasti sebekontroly a disciplíny vytrvalí, trhy vás zničí. Vytrvalost je důležitá při získávání znalostí o tradingu a také při budování vlastního systému.

VYNALÉZAVOST – Problémové návyky se dají vždy nahradit lepšími návyky, ale jen s vynalézavostí. Vždy se můžete špatných návyků zbavit kreativním způsobem.

FLEXIBILITA – Trhy se neustále mění, vy se musíte přizpůsobit a je nutné hledat metody obchodování, které nejsou zastaralé.

POZNEJTE SEBE SAMA – Znalosti jsou nezbytné pro správné obchodování, bez nich nebudete vědět, co očekávat od tradingu. A bez sebepoznání nemůžete dosáhnout největšího úspěchu.

Důvěru v sebe sama a v systém, kterým obchodujete, vybudujete pokud máte detailní obchodní plán. Zjistěte díky statistikám jaké obchody vám fungovaly nejlépe.

POZNEJTE VŠE O TRADINGU – Prostudujte si co nejvíce materiálů a zjistěte způsoby fungování trhů.

Studujte své trhy a obchodní statistiky, také obchodní, rizikový a money management. A vypracujte si vlastní strategie. Trading je o přípravě a ta musí být dokonalá