Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Blockchain Tezos se v posledních několika měsících těší robustnímu růstu v oblasti adopce sítí a transakcí. Většina tohoto růstu je z NFT trhu a poukazuje na jeden z důvodů, proč se XTZ pravděpodobně dostane do seznamu nejlépe vydělávajících v příštím býčím běhu. 

Tezos si zatím zajistil místo jednoho z nejdostupnějších a nejrychlejších NFT a chytrých smluvních blockchainů. Tezos nedávno přiřadil příspěvek upozorňující na explozi transakcí ve své síti v první polovině roku 2022. Explozivní růst byl podpořen přílivem umělců a sběratelů, kteří raději používali Tezos jako digitální umění, které si získalo na popularitě.

Silný růst je často oporou silného výkonu nativní kryptoměny. Působivý růst transakcí Tezosu se však možná na výkonnosti XTZ příliš neodrazil. Důvodem je to, že kryptoměnu silně zasáhly medvědí podmínky, které převládaly v první polovině roku 2022. 

Cenové akce XTZ 

Přestože růst sítě nepřinesl XTZ mnoho býčí aktivity, může poskytnout poznatky, co očekávat. XTZ dosáhl vrcholu na 9,16 USD v říjnu loňského roku a 12. května 2021 klesl až na 1,446 USD. Dne 24. května se obchodoval za 1,98 USD, což zvýraznilo určité oživení.

Poslední cenová akce XTZ odráží určitou akumulaci na posledních minimech. Její současná rally však sotva stačí k tomu, aby ji ve svém sestupném kanálu zatlačila blízko k linii odporu. Výkon jeho tiskového času silně koreluje se zbytkem kryptotrhu. Ten se v posledních dvou týdnech vyznačuje poměrně nízkými cenovými pohyby.

Metriky na řetězcích společnosti XTZ 

Tržní strop společnosti XTZ se zvýšil na nejvyšší úroveň za poslední dva týdny. Jeho zásoby v držení velryb klesly na dno v období mezi 19. a 21. květnem, zároveň však upozornilna na výrazné zdražení. 

Objemy obchodu NFT přitom dosáhly vrcholu na začátku května, ale zůstávají na zdravé úrovni. Například 23. května zaznamenala celkový objem obchodů v hodnotě 24 milionů dolarů, což je vzhledem k tomu, že se jedná o její nejnižší měsíční objem, impozantní počin.

Blockchain Tezos se v současné době těší zdravé aktivitě, ale s výkony XTZ je zřejmý nepoměr. Její silný růst může konečně začít vytvářet dopad v dlouhodobém horizontu, až se býci vrátí.