Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Cena primární kryptoměny, Bitcoinu znamenala na burze Bitstamp 7,5% denní pokles. Kryptoměna se snaží vzpamatovat, momentálně se obchoduje za 42 927 $.

Alternativní kryptoměny jsou na tom ještě hůř, Solana (SOL), Terra (LUNA) a Polkadot (DOT) zaznamenaly dvouciferné ztráty.

Fed znervózňuje investory na akciovém trhu  

Turbulence na trhu přichází poté, co byly ve středu zveřejněny prosincové zápisy zasedání americké centrální banky. Ty ukázaly, že centrální americká banka by mohla úrokové sazby zvýšit letos v březnu.

Po vydání této zprávy klesly akcie prudce dolů. Index Nasdaq Composite, který je známý svou silnou korelací s BTC, se stáhl o 3,34 % a uzavřel na 15 100. Akcie Nvidie, AMD a Adobe klesly o více než 5 %. V mínusu skončily také Dow Jones Industrial Average a S&P 500.

V Kazachstánu propukají protesty

BTC také čelí dalšímu odporu v sektoru těžby kryptoměn kvůli protestům, které propukají v Kazachstánu, druhém největším uzlu těžby Bitcoinů. Jak uvádí U.Today , vláda země zavedla vypnutí internetu v celém státě, aby nepokoje potlačila, což místní těžaře donutilo vypnout svá zařízení.