Publikováno: v sekci: Aktuality.

Komplexní způsob ochrany bratrů Winklevossových jejich miliardového majetku v Bitcoinech.

V minulých letech známá dvojčata Winklewossova vysoudili na Facebooku kvůli ukradenému původnímu nápadu částku přes 70 milionů dolarů. Během pár let díky následné investici do Bitcoinu zhodnotili svou původní investici na více než miliardu dolarů. Konkrétně to bylo 91 600 kusů Bitcoinu, které mají dnes i přes aktuální pokles ceny Bitcoinu hodnotu dokonce přes 1,3 miliardy dolarů.

Bitcoin před lety a Bitcoin dnes

Ještě v roce 2012 mnoho lidí pokládalo investici do Bitcoinu za pošetilou. Dnes se spíše neustále řeší jedna a tatáž otázka, jak o hodnotu nepřijít. Mnoho lidí se ptá, jak a kde mají vlastně tato dvojčata své peníze v podobě virtuálních prostředků ukryté a jak moc jsou vlastně zabezpečené. Množící se útoky na nejrůznější směnárny a dnešní takzvané mining pooly, které slouží pro těžení těchto kryptoměn, jsou stále na běžnějším pořádku. Spoléhat v dnešní době na uložení Bitcoinů v jedné samostatné peněžence v podobě walletu se nejeví jako dostatečné.

Jak dvojčata Winklewossova chrání své Bitcoiny

Dvojčata Winklewossova mají své Bitcoiny uloženy v takzvané cold wallet, což je taková hardware peněženka, která aktuálně sama o sobě není nijak napojena na internet. Znamená to tedy, že z ní nemohou být data žádným známým způsobem vytažena bez přímého přístupu k fyzickému zařízení. Pro přístup do této peněženky je navíc současně potřeba znát unikátní kód, takzvaný private key. Ale ani to se těmto bratrům zdaleka nezdá dostatečné.

Maximalizace bezpečnosti

Pro zvýšení bezpečnosti na maximum vzali bratři Winklewossovi tento kód, vytiskli si jej, rozdělili jej na několik kusů a každý z těchto kusů pak umístili do zvláštního bezpečnostního boxu umístěného v různých bankách. Pokud by se tedy někdy v budoucnu stalo, že by se zloději dostali k jedné z jeho částí, nikdy by tím tak nezískali celý privátní klíč k přístupu do zařízení. Podobný systém používají dvojčata Winklevossova i pro svou vlastní směnárnu kryptoměn Gemini, která v současné době funguje na americkém trhu. Chtějí mít totiž jistotu, že jsou takto vklady klientů v naprostém bezpečí.

Prodej až se 30x zvedne aktuální hodnota

Bratři Winklevossovi dokonce věří, že se celková tržní kapitalizace kryptoměny v podobě Bitcoinu posune nad částku 7 bilionů dolarů. To by při aktuálním množství Bitcoinů, které jsou nyní v oběhu, znamenalo asi nárůst hodnoty 30x, až na hranici 420 000 dolarů za kus. Těchto 7 bilionů dolarů je navíc také celková hodnota zlata v oběhu. To je cílová meta, na kterou chtějí dvojčata Winklewossova dosáhnout a pak prodávat. Zda je jejich odhad správný, ukáže až budoucnost.

Sdílet