Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

 

Bitcoin a krypto komunita za poslední rok zažívají obrovský růst po stránkách tržní kapitalizace, trend investování do nových kryptoměn a rozšíření již existujících kryptoměn, rozšíření do povědomí veřejnosti apod.

V letošním roce se nespočetněkrát mluvilo o ekonomické a finanční rovině, o roli institucí v krypto světě, o přístupech států a centrálních bank ke kryptoměnám, o podstatě kryptoměn a spousta analýz na vývoj ceny kryptoměn. 

Existují ale i části krypto světa, které nejsou tak probíraná, i když přibylo velké množství retail obchodníků. Spousta lidí v kryptoměnách vidí příležitost zbohatnou, další  jako kryptoměny krizitují,  a jak se ukázalo, nejde jen o libertariány a kryptoanarchisty.

Podle informací Kryptomagazín market cap vzrostla tržní kapitalizace Bitcoinu za posledních 12 měsíců z 205.19 miliard dolarů na hodnotu 1,077 bilionu dolarů. Celkový krypto trh vzrostl z 350 miliard dolarů na 1.5 biliónu dolarů za stejné období.

Webové stránky Crypto. com  poskytují nejnovější informace o nárůstu počtu investorů v období od ledna do června 2021. Za těchto 5 měsíců stoupnul počet uživatelů kryptoměn ze 106 miliónů na 221 miliónů.