V květnu bylo dosaženo celkové kapitalizace 2 bilionů a v listopadu se celková tržní kapitalizace dostala na 3 biliony. Podle výzkumu zveřejněného společnosti Chainalysis rostlo v tomto roce také globální přijetí kryptoměn.
Míra přijetí kryptoměn v tomto roce ukazuje nárůst o 881%, přičemž Vietnam, Indie a Pákistán obsadily první místa. Podle analytiků se nárůst přijetí kryptoměn koncentruje zejména v zemích s rozvíjející se ekonomikou, a to z toho důvodu, že kryptoměny nabízejí efektivní a bezpečnou alternativu lidem v těchto zemích, kteří nemají bankovní účet.
Co se týče trhu správy kryptoměn, očekává se, že do roku 2026 se navýší velikost celosvětového trhu z 0,4 miliardy dolarů na 1,2 miliardy dolarů. Podle analytiků Research and Markets by rostoucí investice do technologie správy digitálních aktiv měly být hlavními hnacími silami tohoto výrazného růstu.
Také krypto aplikace zažívají nárůst stahování. Tržní kapitalizace DeFi od začátku roku vzrostla o 382 % na další cenové maximum – 95,7 miliardy dolarů. Suma obchodovaná na určitých platformách významně přesahuje 15 miliard dolarů.
Použití stablecoinů
Nárůst DeFi vedl k růstu kapitalizace stablecoinů, které jsou podpěrným systémem v ekosystému decentralizovaných financí. Tržní kapitalizace stablecoinů za tento rok vzrostla osmnáctkrát. V květnu přesáhla hranici 100 miliard dolarů. Tether (USDT) na trhu vede s více než 79% celkové tržní kapitalizaci.
Na trh by v roce 2022 mohly vstoupit první CBDC, pokud uvážíme, že na digitálních měnách centrálních bank pracuje zhruba 80 globálních centrálních bank. To by také mělo vést k přesnější regulaci krypto trhů.