Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Kryptostratég, který přesně nazval zhroucení bitcoinu v květnu 2021, nyní předpovídá potenciální rally, která by mohla poslat BTC směrem k jeho dlouhodobému diagonálnímu odporu.

Pseudonymní analytik Dave the Wave sdělil svým 112 100 příznivcům Twitteru, že se bitcoin obchoduje v rámci vzestupného kanálu a potenciálně se připravuje na krátkodobou rally ke svému cíli.

Podle kryptostratéga je jeho cíl ve výši 39 547 USD „spekulativní“ a platí pouze po dobu, po kterou bude kanál platit.

Ačkoli Dave the Wave zůstává opatrný, říká, že obchodníci, kteří věří, že bitcoin znovu navštíví své maximum z roku 2017 ve výši 20 000 USD, by měli začít přemýšlet o řízení rizik vzhledem k tomu, že BTC výrazně klesly ze svého historického maxima.

„Nikdo si loni nepředstavoval, že by cena bitcoinu klesla na předchozí historické maximum.  A přesto je nyní volání Clarion přehršel.  Je to možné?  Jistě, ale lidé potřebují vyvážit [obnovené] riziko směrem vzhůru proti riziku směrem dolů…

Jednoduše mě ohromilo, že jsem nyní více býčí než ‚kdysi byli hyperbýci‘, kteří se od nedávné kapitulace změnili v medvědí nebo přinejlepším neutrální.“

Kryptostratég se také baví nad možností, že dno medvědího trhu už je.

„Stejně tak už mohlo být zadáno minimum. Nejkratší volatilita je vždy nejobtížnější předpovědět jako téměř náhodná. Jsou to dlouhodobější ukazatele podle měsíčního grafu, které poskytují největší spolehlivost technické analýzy.“

Když se podíváme na dlouhodobý časový rámec, Dave the Wave ukazuje, jak Bitcoin vždy dosáhl dna poté, co se dotkl čtyřletého klouzavého průměru na měsíčním grafu.

„Podpora čtyřletého klouzavého průměru.“

V době psaní tohoto článku se bitcoin obchoduje za 29 807 USD, zatímco čtyřletý klouzavý průměr na měsíčním grafu se pohybuje nad 22 000 USD.