Publikováno: v sekci: Aktuality.

Módní společnost Gucci je výrazně aktivní v prezentaci svých produktů ve světě metaverze. V tomto virtuálním prostředí otevřel Gucci obchod s módou, ve kterém jsou návštěvníci doprovázeni samotným kreativním ředitelem společnosti. Díky zvýšené poptávce je možné, že se v některých prodejnách zavede možnost placení kryptoměnami. 

Boom kryptoměn už dorazil do světa módy. To je důvodem, proč už i tato ikonická módní společnost zavedla platby v kryptoměnách, a to na vysoce frekventovaných místech v USA, jako je Rodeo Drive v Los Angeles nebo Wooster Street v New Yorku. Produkty prodané pomocí digitálních aktiv se na pilotních pracovištích již osvědčili. Společnost má proto v plánu rozšířit jak možnost platby, tak plány na umožnění plateb ve více měnách.

Kromě BTC patří mezi další digitální měny, které by měly v obchodech platit, Bitcoin cash, Ether, Dogecoiny, Shiba Inu a různé stablecoiny. Samotná společnost však kryptoměny skladovat nebude. Platba v digitálních měnách se bude okamžitě převádět na měny Fiat.