Publikováno: v sekci: Aktuality.

Ať chcete nebo ne, bitcoin a ostatní kryptoměny do světa jednotlivých měn prostě patří. Otázka je, kdy a jak se začnou regulovat.

Bitcoin je velmi vyhledávaná kryptoměna a v poslední době prochází velkou bouří. Dne 15. března se digitální měny opět dostaly pod obrovský prodejní tlak. Bitcoin totiž ten den klesl pod 8 000 $ a Ethereum dokonce pod 600 $.

Oznámení společnosti Google

Důvodem tohoto poklesu je s největší pravděpodobností překvapivě oznámení společnosti Google, že zcela mění svou zavedenou politiku inzerce právě na poli finanční oblasti. Díky tomu nebude od letošního června 2018 přijímat žádné další objednávky na inzerci od firem patřících do kryptoměnového segmentu. To docela vyděsilo i investory. Jelikož tento zákaz začne platit až v červnu, mohl zatím hlasatel televize CNBC Jon Fortt ještě včas zachytit stránku jeho televizní stanice, kde již právě uvedený vyhledávač Google umístil u zprávy o zákazu také svůj inzerát z oblasti kryptoměn a ten uveřejnil.

Kolísáme s BTC

Naposled se Bitcoin podíval pod hranici 8 000 $ na začátku února 2018 během velkého poklesu, který byl s největší pravděpodobností způsoben výprodejem BTC v roce 2014 zabavených během zátahu na MtGox. Tento faktor ale daleka neodehrál svou poslední roli a může si zahrát svou roli i v budoucnu. Prodány byly údajně BTC za cenu 400 milionů dolarů a zbývá nyní ještě prodat mince za 1,4 miliardy. Dne 15. března večer se ale  BTC byl sotva schopen vyšplhat zpět nad svou hranici 8 000 $.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn

Celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla na částku 332 miliard dolarů. To je ale nejnižší hladina od data 6. února. Ostatní kryptoměny nezůstaly s poklesem pozadu a například velmi nadějná digitální měna Cardano klesala o 15,5 % na 18 centů, Litecoin dopadl trochu lépe s poklesem na úrovni 3 %.

Zprávy společnosti Twitter a Square Cash

Před pár dny se také záhy na to objevily zatím nepotvrzené zprávy, že stejný zákaz uvalí na kryptoměny společnost Twitter. Zprávy z Google a Twitteru ale navíc ani nejsou jedinou informací, která na trh v tomto období přišla. Společnost vyvíjející aplikaci pro posílání těchto virtuálních peněz Square Cash oznámila, že současně zavedla možnost nákupu a prodeje Bitcoinu také pro uživatele ve Wyomingu, kteří ale byli legislativou dosud omezeni. Stejně tak bude tato společnost postupovat ti v New Yorku, kde uživatelé kvůli regulaci možnost nákupu a prodeje těchto kryptoměn nemají.

Vývojáři P2P platební aplikace Circle a Playboy

Ve stejné době vývojáři P2P platební aplikace Circle oznámili spuštění obchodní platformy určené pro kryptoměny ve 46 státech USA. Stejně jako Square Cash se chystají na uvedení ve státě New York. Šéf právního oddělení burzy Coinbase ale přesvědčuje společnosti, že současná vlna regulací ubližuje vývoji technologických inovací. A pozadu nezůstane dokonce ani společnost Playboy zaměřující se na lechtivou zábavu pro pány. Ta chce představit kryptoměnovou peněženku, se kterou bude možné platit za jeho služby. Trh se v současnosti vyvíjí zejména podle emocí a ty kolísají jak třtina ve větru.

Sdílet