Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost Lyft je letos jedním z nejočekávanějších vstupů na burzu. I když byla společnost Lyft ztrátová, těší se mezi investory z obrovského zájmu. Důvěra v nástup samořiditelných vozů sílí.

V USA se čeká na jeden ze slibných primárních úpisů akcií plánovaných v letošním roce. Ten se těší z velkého ohlasu. Na burzu nyní vstoupí alternativní taxislužba Lyft, která svým investorům nabídne akcie v hodnotě více než 2 miliardy dolarů. Půjde tak o vůbec největší technologický úpis zaznamenaný od března roku 2017, kdy vstoupila na burzu známá sociální síť Snap. Prodejní cena jedné akcie Lyftu může být 68 USD. Společnost Lyft by to ohodnotilo na více než 21 miliard dolarů.

Alternativní taxislužba Lyft

Alternativní taxislužba Lyft aktuálně o pár týdnů dokonce předběhla svého silného konkurenta, kterým je společnost Uber. Ten se podle svých posledních zveřejněných zpráv chystá vstoupit na burzu v průběhu měsíce dubna tohoto roku. Vstup těchto společností na burzu se pravděpodobně opozdil zejména díky uzavření amerických federálních vládních úřadů, které proběhlo na začátku letošního roku. Jde o první ze společností působících v takzvané sdílené ekonomice, která se rozhodla stát veřejně obchodovanou. Tržby společnosti Lyft loni dosáhly 2,1 miliardy dolarů, což je dvojnásobek roku 2017. Jejich ztráta se prohloubila z 688 na 911 milionů dolarů.

Společnost Lyft a její vize

Na rozdíl od konkurenční společnosti Uber, působí společnost Lyft pouze ve Spojených státech amerických. Má ale velkou výhodu. Kromě klasické taxislužby nabízí také elektrické koloběžky. Zejména u mladé generace je o elektrokoloběžky a elektrokola obrovský zájem. Nehrnou se ani do kupování vlastních vozů, jak udávají přední automobilky ve svých číslech. Na druhou stranu ale společnost Lyft nenabízí vlastní obdobu služby Uber Eats. Jde o rozvozové služby obědů a večeří, stejně jako to dělá již společnost Wolt a Dáme jídlo. Společnost Lyft sází také do budoucna na samořiditelná auta a spolupracuje na jejich vývoji s automobilkou General Motors. Společnosti, jako Lyft a Uber, trh s přepravou osob výrazně proměnily. Nabídku klasických taxislužeb sunou do pozadí.