Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Maroko je lídrem v obchodování s BTC v severní Africe za rok 2021 – navzdory jeho nezákonnému statusu. Odhady od Triple A uvádí, že v současnosti vlastní kryptoměnu 0,9 milionu lidí, tedy zhruba 2,4 % celkové populace Maroka. Maroko je tak nejrozvinutější zemí v severní Africe.

Data z platformy, která sleduje peer-to-peer obchodování s BTC po celém světě tento fakt jasně potvrzuje. Maroko bylo v minulém roce lídrem v severní Africe v obchodování s BTC. 

Bohužel v posledních letech k žádné změně krypto zákonů nedošlo. Podle marockého devizového úřadu nebude Maroko podporovat „skrytý platební systém, který není podporován žádnou finanční institucí“. Zatímco zákon vstoupil v platnost v roce 2017, zákaz jeho přijetí nezbrzdil a jak ukazují data, maročtí krypto nadšenci nadále rozsudek obcházejí.

Nedaleko egyptská libra posiluje na marockém Dirhamu pro obchody s BTC. Během měsíčního období UsefulTulips se ukázalo, že Egyptu chybí 20 000 dolarů na to, aby chytil Maroko. 

Tak v Egyptě zůstává nezákonné obchodovat s kryptoměnami v Egyptě, ale i když se malé procento obyvatel zapojí„nedovolené“ činnosti, zůstává to bez povšimnutí.