Publikováno: v sekci: Aktuality.

Kryptoměny by mohly být dobrou volbou pro přidání do vašeho penzijního investičního plánu, navrhli finanční novinářkač a moderátorka rozhlasové show Ilyce Glink a Tom Fortino, zakladatel a ředitel Alpha Wealth Group.

Ve svém týdenním rozhlasovém pořadu nazvaném This Week in Wealth, vysílaném rádiem WGN, Glink a Fortino diskutovali o možnostech a rizicích zahrnutí kryptoměn do svého penzijního portfolia.

„Je Bitcoin vhodným zajištěním proti inflaci jako zlato, když je trh stejně volatilní jako nyní? Fortino se zeptal, jak formuloval různé důchodové strategie a kdy zvážit akcie jako součást investičního portfolia. 

„Četl jsem článek, že kryptoměny a NFT (nezaměnitelné žetony) jsou novým víceúrovňovým marketingem,“ pokračoval, „Ale když se podíváte na kryptografické investice, otázka zní, jestli opravdu chápete, co to je?“

Z osobního hlediska, Fortino řekl, že je spíše zlatou osobou, protože to fungovalo jako historické úložiště hodnoty a má omezenou nabídku. 

Fortino se domnívá, že Bitcoin a krypto nemohou být podobným uchovatelem hodnoty, ale že investoři na nich stále mohou vydělávat:

„S Bitcoinem nejsem úplně srozuměn. Ale jako investor, pokud jste koupili Bitcoin za $10,000 a to je nyní přes $40,000 a dokonce dosáhl až $70,000, pak říkám, že je to dobrá investice. Můžeš to vyměnit? jistý Můžeš na tom vydělat? jistý“

Varoval však investory, aby si digitální aktiva pečlivě prostudovali a porozuměli jim, než je zařadí do svých portfolií. Navrhl nákup malé kryptoměny, aby sis do ní „zakousla špičku“ a vzala si ji. 

Nebo by se investoři také mohli řídit starým pořekadlem investovat do osoby, která vyrábí lopaty a krumpáče pro horníky místo nákupu nebo těžby zlata.

V tomto ohledu Fortino navrhl investovat do akcií kryptoměnové burzy, jako je Coinbase, což by člověku umožnilo investovat do kryptoprostoru, aniž by ve skutečnosti kupoval kryptoměny. 

Glink zopakoval Fortinovu radu a jako příklad uvedl Warrena Buffeta, který původně prohlásil, že nebude investovat do technologických akcií, protože nerozumí průmyslu.

Nicméně Buffet je nyní jedním z největších akcionářů společnosti Apple s 5,5% podíly ve společnosti, která umožnila dramatický růst jeho akcií. „Můžeš investovat do něčeho, čemu nerozumíš,Glink zdůraznil. A dodala: „Můžeš se o věcech učit a můžeš se ponořit do špičky.“

Doporučila investorům, aby si nejprve promluvili se svými poradci, než začnou investovat, a oba se shodli, že nejlepší doba na nákup je, když jsou trhy nestabilní. 

Tvrdili, že ruská invaze na Ukrajinu představuje dokonalý konflikt pro investiční příležitosti. V dřívější analýze ukrajinsko-ruského konfliktu, BeInCrypto předpověděla, že Bitcoin by mohl vidět státní adopci vedenou potřebou podílet se na novém ekonomickém řádu.