Publikováno: v sekci: Aktuality.

Se stále rostoucí inflací a postojem, který zaujímá Federální rezervní systém, je ekonomika v USA vystavena zvýšenému riziku nadcházející recese.

Recese koronaviru,  která začala v únoru roku 2020 a trvala do dubna téhož roku, měla na kryptoměny pozitivní dopad. Bitcoin (BTC) se vyšplhal na historické maximum nad 28 000 dolarů a co je důležitější,  investoři a firmy z Wall Street začali brát největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace vážně.

Pokud však mají analytici pravdu a americká ekonomika se již příští rok dostane do další recese, trh s krypto aktivy by tentokrát mohl zaznamenat opačný výsledek.

Kvůli nedávné korelaci BTC s americkými akciemi, od indexu Nasdaq Composite přes Standard & Poor’s 500 až po technicky náročný Nasdaq 100  bude výkon bitcoinu nejspíše záviset na tom, co dělají širší trhy. 

„Bitcoin se skutečně navázal na Nasdaq, pokud jde o korelaci, a pokud Fed bude nadále zvyšovat sazby a pokud trh věří, že sazby zvýší, ať už jde o recesi nebo ne, Nasdaq krátkodobě utrpí,“ řekl Bob Iaccino. , hlavní stratég společnosti Path Trading Partners a manažer co-portfolio ve společnosti Stock Think Tank. „A pokud tato korelace bude pokračovat, pak kryptoměna také trpí.“

90denní korelace mezi BTC a indexem Nasdaq 100 zůstává zvýšená od roku 2020 a v nedávné době dosáhla nového maxima. 

Howard Greenberg, školitel kryptoměn v Prosper Trading Academy prohlásil: „Myslím si, že během prodloužené recese uvidíme pozitivní pohyb cen s BTC, ale zbytek kryptotrhu bude čelit protivětru, protože investoři pokračují v přesouvání rizika a pro investory je obtížnější získat finanční prostředky na napjatějším trhu půjček,“„Myslím si, že během prodloužené recese uvidíme pozitivní pohyb cen s BTC, ale zbytek kryptotrhu bude čelit protivětru, protože investoři pokračují v přesouvání rizika a pro investory je obtížnější získat finanční prostředky na napjatějším trhu půjček.”

Tato silná korelace, která je pozitivní nejen pro bitcoiny, ale i pro další velká krypto aktiva, jako je Ethereum, znamená, že zisky kryptoměn by mohly utrpět recesí.