Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Prezident spojených států, Joe Biden bude jmenovat Michaela Barra, bývalého poradce Ripple, jako místopředsedu pro dohled nad Federálním rezervním systémem.

V tiskové zprávě Bílého domu je uvedeno, že Barr pracoval během Obamovy vlády na ministerstvu financí jako asistent tajemníka pro finanční instituce.

Když v roce 2015 Barr nastoupil jako poradce Ripple uvedl „jsem nadšený, že se mohu připojit k poradnímu sboru společnosti Ripple Labs. Náš globální platební systém je značně zastaralý. Myslím si, že inovace v oblasti plateb mohou pomoci učinit finanční systém bezpečnějším, snížit náklady a zlepšit přístup a efektivitu pro spotřebitele i podniky.“

V tiskovém prohlášení Biden uvádí, že má v plánu spolupracovat s předsedou bankovního výboru Senátu Sherrodem Brownem, demokratem z Ohia, s cílem posunout Barrovu nominaci „rychle“ směrem ke schválení. Brown nominaci Barra podporuje.

Ripple se v posledních letech dostal do sporu s americkými regulátory. Komise pro cenné papíry a burzy platební společnost koncem roku 2020 zažalovala tvrdila, že společnost prodává XRP jako cenný papír, který není registrován.

Regulátor také vznesl jednotlivá obvinění proti generálnímu řediteli Ripple, Bradu Garlinghouseovi a spoluzakladateli Chrisi Larsenovi.