Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Podle výzkumníků BTC Markets je mezi novými zájemci o investování stále více žen, které se nyní stejně jako muži o tuto činnost zajímají více, než dřív. 

Australská burza kryptoměn a bitcoinu, BTC Markets vytvořila průzkum ve vlastních řadách, ve kterém šlo o zjištění více informací o svých zákaznících. Zajímavou informací, kterou firma obdržela je, že v minulém fiskálním roce přidala o 175 % více ženských investorů, než v předchozím roce, zatímco muži přidali „jen“ 80%. Dalším zajímavým bodem bylo, že ženy v průměru investují více peněz. Průměrná částka uložená na obchodní účet pro ženy činí 2381 dolarů, zatímco u mužů 2060 dolarů.

Ženy obchodují méně, v průměru dvakrát denně, zatímco muži obchodují pětkrát denně.

Výsledky průzkumu do určité míry vyvracejí předpoklady, že obchodování s digitálními aktivy je rizikovou finanční strategií. Všeobecně známá averze žen k riskování tuto tezi o kryptoměnách vážně zdemolovala, i když se samozřejmě nadále nejedná o málo rizikovou záležitost. Tento průzkum spíše poukazuje na to, že kryptoměnové společnosti už nejsou vnímány jako rizikové a že se z hlediska popularity dokážou vyrovnat tradičním finančním nástrojům, jako jsou akcie.