Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Zatímco cena Cardana (ADA) klesala v důsledku poklesu cen na krypto trhu, který způsobil, že celková tržní kapitalizace klesla o více než 170 miliard dolarů, její největší velryby ji postupně hromadily.

Podle informací analytické společnosti Santiment, zatímco Cardano ze svého historického maxima 3,1 dolarů významně kleslo, velryby držící více než 10 milionů tokenů ADA se „vrátily k největšímu procentu zásob držené za dva roky“ na 46,6 %. .

Údaje společnosti Santiment ukazují, že velryby tokeny hromadí od února 2021, kdy se cena digitálního aktiva vyšplhala na své historické maximum a poté klesala zpět k hranici 1 dolaru.

Společnost Santiment uvedla, že její metriky zahrnovaly peněženky velkých krypto burz, což znamená, že finanční prostředky představují také majetek uživatelů těchto platforem. Začátkem letošního dubna údaje Santiment ukázaly, že adresy Cardano s nativním tokenem sítě v hodnotě 100 až 100 000 dolarů zaznamenaly nárůst procenta nabídky ADA na nové historické maximum.

Podle jejích údajů se adresy Cardano s ADA v hodnotě nižší než 100 amerických dolarů v průběhu času soustavně hromadily v hodnotě až 100 000 dolarů. Adresy nad 100 000 dolarů, ale s méně než 10 miliony dolarů se svých držeb spíše zbavovaly.

Síť „střední úrovně“ a nejvyšší akumulace velryb přichází s tím, jak roste adopce Cardana. Jak bylo řečeno, počet peněženek držících Cardano od začátku roku vzrostl o více než půl milionu,  přičemž 453 000 těchto peněženek bylo vytvořeno v prvním čtvrtletí roku.