Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Německá neobanka N26, jedna z největších evropských společností mající hodnotu 9 miliard dolarů, je připravena pustit se do obchodování s kryptoměnami a akciemi poté, co usiluje o globální expanzi. Její spoluzakladatel prohlásil, že je N26 pozadu co se týče obchodování s kryptoměnami a akciemi.

Max Tayenthal, jeden z generálních ředitelů N26 v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že i přes to, že byla berlínská online banka N26 první při boomu finančních technologií v celé Evropě, globální ambice berlínské online banky N26 způsobily neúspěch v diverzifikaci služeb.

Po odchodu ze dvou kritických fintech trhů – USA a VB– plánuje N26 „zostřit své zaměření na své evropské podnikání“ tím, že svým 7 milionům klientů představí nové produkty a služby. Mobilní aplikace N26 aktuálně nenabízí kryptofunkci a nové funkce připravovaného produktu souvisejícího s obchodováním s kryptoměnami ještě nebyly odhaleny.

Společnost byla v květnu minulého roku zasažena několika omezeními od německého hlídacího orgánu, Federálního úřadu pro finanční dohled nebo BaFin, částečně kvůli chybějícím kontrolám proti praní špinavých peněz. BaFin rozhodl, že N26, která loni přijala v průměru 170 000 nových klientů měsíčně, nemůže nalodit více než 50 000 zákazníků měsíčně.