Publikováno: v sekci: Aktuality.

Podle Katji Hessel, německé parlamentní státní tajemnice, mohou kryptoobchodníci při prodeji digitálních měn získat výhody osvobození od daně. Pokud navíc drželi svůj majetek po dobu jednoho roku nebo déle, nebudou muset platit daně z peněz, které vydělají z kryptografických prodejů. 

Federální ministerstvo financí Německa vydalo 24 stran pokynů definujících blockchainové technologické nápady jako airdrops, stakes, masternodes, mining a daňové poplatky proti prodeji a nákupům kryptoměn.

Přední německé finanční ústavy a 16 spolkových zemí poprvé vedly zásadní diskuse o formulaci zákonů o krypto zdanění ve státě. 

Ministři zahraničí už loni v létě uspořádali schůzky, aby zhodnotili stanoviska různých kryptoměnových firem jako Bitkom, tržních přispěvatelů a jednotlivých obchodníků.

Jednou z nejdůležitějších otázek týkajících se daní z prodeje digitálních aktiv je, zda půjčování či sázení kryptoměn prodlužuje nezdanitelné období na 10 let. To je stejné jako s buy-to-let nemovitostí. V prohlášení to zdůraznila Katja Hessel, státní tajemnice. 

Lhůta se neprodlužuje na 10 let, pokud byl například bitcoin dříve využíván k půjčování nebo daňový poplatník poskytl ether jako podíl na vytvoření jejich bloku někomu jinému.

Patric Hansen, známý odborník na politiku EU, který pracuje jako kryptopodnikatelský poradce pro společnost Presight Capital, označil desetiletý pokles regulace za „nejdůležitější požadavek německé kryptokomunity.“ 

Hansen uvedl; 

To už dnes představuje obrovský úspěch a činí z Německa velmi atraktivní zemi v oblasti kryptodaní. 

Dokument vydávaný úřady poskytuje také transparentnost týkající se vzduchových kapek, dobře známý způsob distribuce krypto tokenů, jak přilákat novou likviditu a uživatele. Začátkem letošního roku společnost Yuga Labs distribuovala ApeCoin držitelům Bored Ape NFT například pro použití v rámci připravovaného herního ekosystému BAYC. 

Německé ministerstvo financí dále uvedlo, že při využití devizového nástroje k získání přístupu k výsadkům na sociálních sítích nebo k osobním údajům budou příjemci leteckých výsadků podléhat dani z příjmu.

Pokud někdo nemusí udělat nic, aby dostal výsadek, nebude z něj muset platit daň z příjmu. Nicméně, vzduchové kapky mohou být stále zdaněny jako jiné dárky.

Hansen řekl;

Lidé obvykle musí platit daně za airdropy, ale bude tam spousta výjimek. 

Hansen dále upozornil ještě na jednu důležitou podmínku nařízení pro zaměstnance, který dostane zaplaceno ve formě kryptografie. Podle regulačního subjektu nebudou šifrovací tokeny spadat do daňového pásma, pokud nebudou uvedeny na žádné burze nebo pokud nebudou mít tržní hodnotu. Zachycuje proto, že platy zaměstnanců vyplácené v kryptoměnách by nebyly zdaněny, pokud by nezačali obchodovat.

Pokud někdo nemusí udělat nic, aby dostal výsadek, nebude z něj muset platit daň z příjmu. Nicméně, vzduchové kapky mohou být stále zdaněny jako jiné dárky. řekl Hansen; Lidé obvykle musí platit daně za airdropy, ale bude tam spousta výjimek. Hansen se domnívá, že tato zpráva je dobrá. Podotýká však, že dopis se netýká všeho. Zejména ministerstvo stále považuje sázení digitálního majetku přes plné uzly za obchodní činnost, která má „velké daňové dopady“ na zisky operátorů s plnými uzly v porovnání s poskytovateli sázek třetími stranami.