Publikováno: v sekci: Aktuality.

Německo srazilo Singapur z první příčky přátelských zemí ke kryptoměnám. Vyplývá to z průvodce hodnocením krypto-friendly zemí společnosti Coincub.

Existuje několik důvodů, proč se Německo v poslední studii dostalo na první příčku. Německo se tak umístilo hned za USA. Německá politika je vůči dani z kryptoměn progresivní, a to i pokud zohledníme jiné přední ekonomiky.

Středoevropská země široce přijímá kryptoměny a učinila průlomové rozhodnutí – krypto investice budou tvořit součástí domácího spoření.

Německo má jedinečný institucionální postoj ke kryptoměnám. Přijímá kryptoměny jako dlouhodobou investici pro střadatele. Největší německou spořitelnou je kolektiv s názvem Sparkasse, který se skládá z menších bank. Ten se chystá kryptotransakce nabídnout svým 50 milionům členů, což jim dá možnost obchodovat a uchovávat bitcoiny. Sparkasse také vyšetřuje zavedení vlastní krypto peněženky.

Singapur je však stále považován za velmoc krypto ekonomiky a i nadále zůstává oblíbeným státem krypto investorů. Navzdory tomu vláda omezila kryptoreklamu ze strany poskytovatelů kryptoměn mimo jejich webové stránky. Nová omezení BTC bankomatů způsobila, že země ztratila pozici číslo jedna.