Publikováno: v sekci: Aktuality.

Německé aerolinky Air Berlin v insolvenci a hledají investory. Společnost ruší dálkové lety.

Zájem projevila skupina Intro investora Hanse Wöhrla i letecká společnost Lufthansa. Kvůli finančním potížím aerolinky omezily dálkové lety. Druhé největší německé aerolinky tak čekají na investory a pomoc z vysoce tíživé finanční situace. Německý investor Hans Rudolf Wöhrl nabídl 500 milionů eur, tedy 13 miliard korun, za převzetí zkrachovalé letecké společnosti Air Berlin. Zbývající zájemce o tyto zkrachovalé aerolinky, tedy letecké společnosti Lufthansa, Condor a Germania, cestovní kancelář TUI a investora Niki Laudu pak vyzval, aby se k jeho nabídce připojili.

Další podrobnosti

Insolvenčnímu správci nabídl německý investor Hans Rudolf Wöhrl jako zálohu 50 milionů eur a zbývajících 450 milionů pak chce společnost Intro Group zaplatit ve splátkách. Wöhrl hledá partnery. Jeho nabídku ale odmítla v minulosti Lufthansa, která je stále považována za favorita soutěže. Firma Intro Group uvedla, že převezme Air Berlin i sama a prokázala své schopnosti. Koupila totiž v roce 2003 od British Airways za 1 euro německé aerolinky Deutsche BA. Air Berlin, jako druhé největší německé aerolinky s bankrotem vyhlášeným v srpnu vzbudily zájem řady společností a jejich 140 letadel i cenná příletová a odletová stání jsou velkým lákadlem.

Aerolinky omezující dálkové spoje

Společnost ruší dálkové lety, nyní z Düsseldorfu do karibské oblasti, a redukuje svou dálkovou letku a neustále snižuje náklady. Další lety do Mexika, na Kubu, do Dominikánské republiky a na Antily skončí k 25. září. Společnost Air Berlin zruší i lety z Berlína do Los Angeles a San Franciska a pak i z Düsseldorfu do Bostonu už od 25. září, místo původně plánovaného 1. října. K 25. září ruší také lety z Berlína do New Yorku a Miami a z Düsseldorfu do Orlanda. Společnost se udržuje v chodu ještě stále jen díky vládnímu překlenovacímu úvěru ve výši 150 milionů eur, což je 3,9 miliardy korun.

 

Sdílet