Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Největší brazilská digitální banka Nubank brzy umožní zákazníkům nákup Bitcoinu a Etherea. Neobanka dokonce naznačila, že v budoucnu bude přidávat další kryptoměny.

Největší brazilská banka Nubank brzy nabídne obchodování s Bitcoiny a Ethereem. Banka to oznámila 11. května s tím, že zákazníci budou moci koupit obě kryptoměny za minimální cenu 1 brazilského realu.

Zákazníci si tato aktiva budou moci koupit z existujících účtů a nebudou si muset otevírat specializované účty. To usnadní vstup na trh. Banka rovněž uvedla, že v budoucnu může přidat nová kryptografická aktiva. Stejně jako v minulosti u mnoha jiných existujících finančních institucí bude partnerem, který celý proces usnadní, Paxos.

David Vélez, generální ředitel a spoluzakladatel Nubank, uvedl, že popularita kryptoměn roste a mohly by mít transformační účinky,

„Kryptoměny jsou v Latinské Americe rostoucím trendem. Pozorně sledujeme trh a domníváme se, že v regionu existuje transformační potenciál.“

Nubank je největší fintech bankou v Latinské Americe a jako neobanka nabízí spoustu inovativních produktů a služeb. Působí v několika společnostech a mezi její investory patří Sequoia Capital a Berkshire Hathaway. Zákazníkům to umožnilo investovat do kryptoměn již dříve, prostřednictvím ETF.

Kryptoměny jsou populární v Latinské Americe. Některé země jsou k povolení existence kryptoměn otevřenější než jiné, avšak k myšlence kryptoměn se vytrvale přiostřuje více bank.

Obchodování s Nubank Bitcoinem a Ethereem se objevuje jako krvácení z trhu

Rozhodnutí banky přichází v době, kdy trh zažívá prudký útlum. Bitcoin klesl pod 27 000 dolarů, zatímco Ethereum kleslo na úroveň 1800 dolarů.

Více než pokles BTC pod tuto významnou psychologickou úroveň je však skutečnost, že LUNA se dramaticky propadla spolu se svým přidruženým algoritmickým stablecoinem UST. Ten se značně oddělil od zavěšení jednoho dolaru a propadl se na minimum 0,30 dolaru, a to navzdory snahám gardy Nadace Luna o jeho udržení. Spoluzakladatel Luny Do Kwon nedávno odhalil další plány, jak se pokusit ekosystém zachránit.

Nebude to příjemná doba pro žádného investora na trhu a jakýkoliv podnik, který spouští produkty a služby související s kryptotechnologiemi. Austrálie spustila svůj první ETF pro bitcoiny 12. května, právě v době, kdy trh zažívá prudký propad.