Publikováno: v sekci: Aktuality.

Prezidentka Evropské centrální banky, Christine Lagardeové, označila kryptoměny za hrozbu pro globální bezpečnost. Takové tvrzení se však zdá být v rozporu s údaji ze světa a názorem odborníků.

Prezidentka ECB, Christine Lagardeová zopakovala své varování, o tom, že ruští jedinci a firmy kryptoměny používají k obcházení sankcí. Dne 18. března však denní objem obchodů s kryptoměnami denominovanými v rublech seděl na pouhých 7,4 milionu dolarů, což je o více než polovinu méně než nedávná čísla a maximum 70 milionů dolarů ze dne 7. března. 

Taková částka představuje jen nepatrný zlomek celkového objemu krypto trhu, přičemž celkový denní objem BTC se pohybuje mezi 20 – 40 miliardami dolarů.

Na úterní prezentaci na summitu Bank for International Settlements Innovation Summit kryptoskeptik Lagarde sdělil, že evropské finanční úřady uvedly, že „objem rublů do kryptoměn, je v tuto chvíli na nejvyšší úrovni, jakou jsme viděli. možná od roku 2021.”

Lagardeová nastínila, že se na krypto aktiva obracejí hlavně ruští jedinci a podniky. Prohlásila, že kryptoměny „jsou určitě používány jako způsob, jak obejít sankce“.

,,Je to krypto hrozba? Ano. Byla to hrozba v minulosti? Ano, protože když se podíváte na spoustu pochybných transakcí, které probíhají, spousta plateb za kriminální aktivity probíhají, velmi často najdete nějaká krypto aktiva.“