Publikováno: v sekci: Aktuality.

Na základě nedávno zveřejněné studie společnosti Merchant Machine se předpokládá, že mobilní peněženky do roku 2024 přijme 4,4 miliardy uživatel. Zjištění Merchant Machine ukazují, že pandemie COVIDU-19, která zasáhla celý svět, poháněla oblíbenost digitálních peněženek a analytici očekávají, že jejich počet vzroste ze 44,50 %. na 51,70 % populace do roku 2024.

Podle studie polovina světové populace začne používat mobilní peněženky do 2 let

Užívání mobilních peněženek od začátku koronavirové pandemie značně vzrostlo a studie zveřejněná společností Merchant Machine předpovídá, že růst bude pokračovat. Analytici poznamenávají, že od roku 2015 se příjmy generované aplikacemi mobilních peněženek ztrojnásobily a do roku 2022 se očekává, že budou činit zhruba 1 639,5 bilionu dolarů.

  • Studie Merchant Machine uvádní: „Bezpečnost, zabezpečení a pohodlí digitálních peněženek, stejně jako popularita chytrých telefonů a obecná digitalizace společnosti patřily k hlavním důvodům popularity této metody.“

Nejpoužívanější globální mobilní peněženka je Alipay s 650 miliony uživateli, druhou nejoblíbenější je Wechat s 550 miliony uživateli. Alipay a Wechat byly následovány Apple Pay (507 milionů), Google Pay (421 milionů) a Paypal (377 milionů). Zatímco kreditní a debetní karty, bankovní převody a platby na dobírku se přestaly používat, stejně jako popularita mobilních peněženek, vzrostly programy kup teď, plať později.

  • „Kromě mobilních peněženek je jediným způsobem platby, který zaznamená nárůst popularity mezi spotřebiteli, systémy „Kup teď, plaťte později“, jako je Klarna nebo Clearpay,“ uvádí studie. „Tyto metody jsou obzvláště oblíbené mezi uživateli mileniálů a generace Z kvůli možnosti rozdělit náklady do měsíčních splátek.”