Publikováno: v sekci: Aktuality.

Investoři, kteří se soustřeďují na obchod s dluhopisy, by měli zbystřit. K vydání emise eurových dluhopisů se totiž chystá výrobce nealkoholických limonád PepsiCo, přičemž by mělo jít o první emisi od dubna roku 2014.

Je nutno říci, že tato zpráva není oficiální a firma PepsiCo se k ní zatím nijak nevyjádřila. Jde o informaci, kterou přinesla agentura Bloomberg s tím, že ji má od svého interního zdroje. Proto je nutné počkat, jestli vše firma potvrdí nebo ne. I tak už to ale se světem akcií zahýbalo a investoři napjatě čekají na možné detaily, o jaké množství dluhopisů se má jednat, v jakých cenách, kdy by se měly objevit a tak dále.

Možnost výdělků

Velký zájem investorů toto nepotvrzené sdělení vzbudilo hlavně proto, že z dluhopisů společnosti PepsiCo mohou vzejít velmi slušné výdělky. Jedná se totiž o nadnárodní firmu s renomé a známou všude po světě, své výrobky dodává do většiny zemí planety a ve svém portfoliu má nejen nealkoholické limonády, ale i ledové čaje, minerální vody nebo pochutiny (například brambůrky Lay´s). Není tak příliš pravděpodobné, že by nákup dluhopisů byl prodělkový. Čeká se tedy jen na potvrzení a určení detailů. Je ovšem pravděpodobné, že pokud se zpráva potvrdí, bude o dluhopisy obrovský zájem a prodají se bleskovou rychlostí.

Nízké sazby úroků

Proč se PepsiCo rozhoduje o možném vydání dluhopisů právě v této době, a to tak vzdálené od jara roku 2014? Podle všeho za to mohou velmi nízké úrokové sazby na půjčkách, které jsou denominované v eurech. Pokud PepsiCo skutečně při této výši úroků vydá emisi dluhopisů, dokáže si díky tomu půjčit více (a vrátit méně) než za jiných situací, a to podle expertů až o 60 bodů nad referenční úrokovou mírou. A nejspíš se to odrazí i na cenách akcií společnosti, i když zatím je na burzách klid (akcie PepsiCo mírně posílily o pouhých 0,2 procenta).

Sdílet