Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Jelikož se blíží konec roku 2021, zakladatel IOHK, Charles Hoskinson sdílel informace o plánech Cardana pro rok 2022 a to přes živé vánoční vysílání na YouTube.

Hoskinson se zamýšlí nad růstem celého kryptosektoru a speciálně nad růstem Cardana. Zmiňoval se o revoluci NFT, DeFi a o tom jak se na programy DeFi zaměřují hackeři. To jen v roce 2021 způsobilo ztátu přes 10,5 miliard dolarů.

Letošní úspěch Cardana je vydání přes dva miliony aktiv, většinu z nich tvoří NFT. Více než 127 projektů  v současnosti píše kód pro vytváření decentralizovaných aplikací (dApps) v síti. Asi 20 až 30 by mělo být spuštěno během příštích tří měsíců.

Hoskinson dále uvádí, že příští rok se vytvoří formální open-source struktura, na způsob Hyperledger to Linux. Zapojeno bude mnoho institucí a všichni lidé, kteří na tom momentálně pracují, včetně Hoskinsonazmění místo.

Příští rok se projekt rozšíří i do kontinentu Afriky, jelikož byla vždy strategií.

Mnoho zemí v Africe stále postrádá finanční inkluzi, Cardano Foundation ve 2. čtvrtletí roku 2022 plánuje vybudování finančního operačního systému, ten by měl Afričanům umožňovat přístup ke službám DeFi.

Cílem pro druhou polovinu 2022 je pro Hoskinsona přijít na to, jak poskládá všechny části dohromady, aby získal kompletní mikrofinanční transakce na Cardanu.

Dlouhodobý cíl Cardana potvrdil zakladatel projektu a poznamenal, že k dosažení těchto cílů v Africe jsou veškeré nástroje a vybaveni.

Nadace Cardano uzavřela začátkem tohoto roku dohodu o partnerství s Tanzanií. Obyvatelům bude umožněn přístup k sociální a digitální identitě a také finančnímu posílení. IOHK se v srpnu spojila s Evropskou obchodní univerzitou v Lucembursku, cílem je poskytnout studentům v afrických zemích více možností vzdělávání.