Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Počet aktivních adres v síti Cardano vyskočil ze 150 000 za den na více než 480 000 za den, opět spadl na 200 000. Podle údajů od společnosti Messari se ukázalo, že s tím jak cena tokenu sítě Cardano klesala, počet aktivních adres vzrostl.

Počet adres Cardano narostl o více než 100 000 za dva měsíce, jelikož stále více obchodníků začíná kryptoměnám důvěřovat. Z dat vyplývá, že kryptoměna v hodnotě 54,07 miliardy dolarů je stakována ve 2 931 aktivních poolech. To představuje více než 72 % nabídky ADA.

Začátkem letošního roku cena Cardana explodovala před uvedením široce očekávaného hard forku Alonzo, který přináší inteligentní smlouvy do sítě a umožňuje jí konkurovat Binance Smart Chainu, Ethereu či Solaně.

Cena Cardana začala klesat v důsledku celkové korekce krypto trhu. Pokles ceny pokračoval poté, co obchodní platforma eToro zveřejnila, že kvůli regulačním obavám. Platforma eToro sdělila, že omezí ADA a TRX pro americké uživatele a že tito uživatelé nebudou dále moci otevírat nové pozice nebo vybírat zisky ze stakingu těchto dvou mincí a aktuálně otevřené pozice musí uzavřít.